Firma MILA działa na rynku europejskim od niemal 20-lat.
Jest jednym z największych w Polsce dostawców pasów tapicerskich, włóknin polipropylenowych typu "SPUNBOND", włóknin poliestrowo-polipropylenowych typu "FIBERTEX", filcu, milwaty oraz szeroko rozumianej pasmanterii. Jako generalny przedstawiciel duńskiej firmy FIBERTEX A/S reprezentuje ją w naszym kraju.

MILA szybko przebiła się na polskim rynku oraz zyskała uznanie rynków zagranicznych.

Sprzyjały temu m.in. decyzje Zarządu Spółki o regularnym inwestowaniu w park maszynowy. Dzięki najnowocześniejszym maszynom z sprowadzanym z Włoch, firma uzyskała ogromne moce produkcyjne. Część produkcji eksportuje na Białoruś, Ukrainę, Węgry i Słowację, a także do Rosji, Czech, Niemiec oraz krajów nadbałtyckich.

Wychodząc naprzeciw nieustannie zmieniającym się potrzebom rynku oraz wymaganiom Klientów, MILA wciąż poszerza asortyment relatywnie tanich produktów. Dużą wagę przywiązuje również do jakości oferowanego asortymentu, dlatego większość jej produktów posiada certyfikaty potwierdzające wysokie walory użytkowe. Dzięki temu firma zyskała uznanie wielkich koncernów meblowych, m.in.: Kler S.A, DFM Sp. z o.o., Adriana S.A, Hilding Anders Polska Sp. z o.o., Com 40LTD Sp. z o.o., Hjort Knudsen Polen Sp. z o.o.

Od początku działalności współpracuje również z największymi fabrykami mebli tapicerowanych oraz z firmami branży kaletniczej, obuwniczej, materacowej, ogrodniczej i reklamowej.

W 2002 r. MILA dołączyła do elitarnego grona "GAZEL BIZNESU", trafiając na listę najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich firm, przygotowaną przez redakcję dziennika "Puls Biznesu" wraz z wywiadownią gospodarczą Coface Intercredit Poland. Celem corocznego plebiscytu jest wyróżnienie podmiotów, które niezależnie od koniunktury gospodarczej z roku na rok odnotowują poprawę wyników finansowych.

Pod koniec 2005 r. siedzibę spółki, mieszczącą się dotychczas w Stęszewie k. Poznania, przeniesiono do nowoczesnego kompleksu biur oraz hal produkcyjnych w Częstochowie.

Dziś firma MILA zatrudnia - w całym swoim holdingu - blisko 150 wysoce wykwalifikowanych pracowników. Systematycznie bierze udział w największych międzynarodowych targach odbywających się w Poznaniu, Kolonii, Frankfurcie.

Obecność na rynku międzynarodowym, w połączeniu z wysoką jakością świadczonych usług, pozwala firmie utrzymywać silną pozycję w branży.

Dlatego kontrahenci firmy MILA postrzegają ją jako niezawodnego i godnego zaufania partnera na przyszłość.

Nagrody i wyróżnienia:

Historia firmy

1994 r.
MILA Spółka z o.o. rozpoczyna swoją działalność jako firma handlowa w Stęszewie, przy ulicy Lipowej 6. Początkowo prowadzi sprzedaż brakującej wówczas na rynku meblarskim włókniny polipropylenowej Wigofil®. Dalsza penetracja rynku meblowego prowadzi do rozszerzenia oferty o nowe grupy asortymentowe: Włókninę Fibertex®, pasy tapicerskie oraz pasmanterię meblową.

1998 r.
By sprostać konkurencji, a jednocześnie wyróżnić się atrakcyjnością cenową, MILA Spółka z o.o. przekształca się w firmę produkcyjno-handlową. Uruchomiona zostaje produkcja pasów tapicerskich oraz pasmanterii w Bielsku Białej. Firma zatrudnia 90 osób.

1999 r.
Poszerzenie działalności o produkcję mebli tapicerowanych. Powstaje nowoczesny zakład produkcyjny w specjalnej strefie ekonomicznej, w Słubicach n. Odrą. Zarząd powołuje do życia spółkę MILA PLUS.

2002 r.
Odnotowując corocznie poprawę wyników finansowych MILA Spółka z o.o. po raz pierwszy dołącza do elitarnego grona GAZEL BIZNESU. Dziennik "Puls Biznesu" wraz z wywiadownią gospodarczą Coface Intercredit Poland umieszcza firmę na liście najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich przedsiębiorstw.

2003 r.
Kierując się względami ekonomiczno-logistycznymi, wciąż poszerzając swoją ofertę, MILA Spółka z o.o. odkupuje od Zakładów Przemysłu Lekkiego WIGOLEN S.A. w Częstochowie hale produkcyjne z liniami do produkcji włóknin puszystych (poliestrowych) oraz filcowych (igłowanych). Produkcja przenosi się z Bielska Białej do Częstochowy. Jednocześnie trwają remonty magazynów oraz pomieszczeń biurowych.

2005 r.
Zarząd Spółki podejmuje decyzję o przeniesieniu siedziby firmy do Częstochowy. Wiąże się to koniecznością przeznaczenia olbrzymich nakładów finansowych na remonty zdewastowanych budynków.

2014 r.
Dążąc do doskonałości i nieustannego zwiększania satysfakcji klientów ze współpracy z naszą firmą, kierownictwo firmy MILA Sp. z o.o. podjęło decyzję aby zakres działania firmy bezpośrednio związany z obsługą klientów objąć certyfikowanym systemem zapewnienia jakości. Na zakres ten składają się takie procesy jak zarządzanie firmą, zakupy, magazynowanie i logistyka wraz z przygotowaniem wyrobów do wysyłki oraz sprzedaż. Całość tych działań jest koordynowana poprzez proces zarządzania systemem jakości. Zbudowany w tym zakresie system jakości oparty na wymaganiach normy ISO 9001:2008 został poddany auditowi przez zewnętrzną jednostkę certyfikującą z pozytywnym wynikiem. Rezultatem tego jest certyfikat dostępny na naszej stronie internetowej.

2015 r.
MILA Spółka z o.o. po raz kolejny dołącza do elitarnego klubu Gazel Biznesu grona najdynamiczniej rozwijających się firm.

2016 r.
Konsekwentnie realizując cel i misję firmy, MILA zostaje doceniona w wielu plebiscytach. Statuetka GEPARDA BIZNESU to nagroda i wyróżnienie za dynamiczny rozwój firmy. Tytuł ZŁOTEGO PŁATNIKA nadanego przez EULER HERMES to dowód na rzetelność firmy, jej stabilność finansową oraz profesjonalizm w działaniu. Natomiast tytuł GAZELI BIZNESU nadany nam po raz kolejny, ?wiadczy o tym, że MILA bezustannie się doskonali, kładzie nacisk na jakość, wysokie standardy, co owocuje wzrostem i dynamizmem działania. By nasza współpraca z klientami była jeszcze bardziej owocna, a kontrahenci bardziej zadowoleni, w dalszym ciągu pracujemy zgodnie z wymogami systemu jakości opartego na wymaganiach normy ISO 9001:2008, poddając się audytom w celu poprawy jakości naszych usług.

2017 r.
Największą siłą MILA Spółki z o.o. są pracownicy. Załoga firmy to stabilny i dobrze zmotywowany zespół profesjonalistów. Dzięki zaangażowaniu ludzi i wierze w sukces udało się nam osiągnąć tak wiele. Cieszymy się ogromnie, że udało nam się zdobyć I NAGRODĘ w plebiscycie ORŁY POLSKIEJ PRZEDSIĘBIORCZOśCI w kategorii Przemysł Włókienniczy. Po raz kolejny znaleŸliśmy się też w gronie laureatów GAZELI BIZNESU, zaś ZŁOTY CERTYFIKAT RZETELNOśCI 2017 potwierdzony przez Krajowy Rejestr Długów BIG SA przyznano nam za szerzenie etycznych zasad w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz zdobycie niepodważalnej oceny wiarygodności.

Mila w nowej odsłonie

Już dziś witamy Państwa na nowej stronie internetowej firmy Mila! Odświeżyliśmy jej szatę graficzną, ale to nie wszystko...
Strona wzbogaciła się również o wiele ciekawych wiadomości na temat naszej historii, filozofii działania i najnowszych innowacyjnych produktów.
Mamy nadzieję, że dzięki przejrzystemu menu łatwiej będzie Państwu po niej nawigować. Pragniemy, by nasza nowa strona stała się przyjaznym i wyczerpującym źródłem informacji, dlatego bezcenne są dla nas Państwa uwagi i opinie.


Misja firmy

Firma Mila jest jednym z liderów polskiego rynku włóknin polipropylenowych, poliestrowo-polipropylenowych, wyrobów tapicerskich oraz pasmanterii.
Naszą misją jest stworzenie warunków do ciągłego, dynamicznego rozwoju - nie tylko asortymentu, ale również pracowników firmy, których zaangażowanie jest najlepszą gwarancją wyjątkowej jakości naszych produktów. Jako elastyczna, innowacyjna organizacja, bazująca na wieloletnim doświadczeniu, pragniemy być dla Państwa niezawodnym, godnym zaufania partnerem biznesowym.


Blog
Blog
Blog
http://mila-czestochowa.blogspot.com/